Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Przebudowa budynku stajni należącego do zespołu parkowo-dworskiego i folwarcznego w Wiśniowej

wydrukuj

Tytuł inwestycji:

Przebudowa (remont zachowawczy) wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku stajni należącego do zespołu parkowo-dworskiego i folwarcznego w Wiśniowej

Opis szczegółowy:

Rozpoczęta we wrześniu 2017 r. inwestycja w zespole parkowo-dworskim i folwarcznym w Wiśniowej zakładała przebudowę drugiej części zabytkowych obiektów gospodarczych wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń na pokoje noclegowe i salę wielofunkcyjną z zapleczem gastronomicznym. W zakresie prac budowalnych przeprowadzono rekonstrukcję i uzupełnienie konstrukcyjnej struktury budynku, w tym wykonano nową więźbę dachową z odwzorowaniem istniejącego układu konstrukcyjnego. W zakresie wykończeniowych prac konserwatorsko-budowlanych dokonano wymiany zniszczonej stolarki okiennej z odwzorowaniem jej wyglądu historycznego, dostosowano stolarkę drzwiową do wyglądu stolarki w odremontowanej części stajni, wykonano zewnętrzne i wewnętrzne tynki wapienne oraz szereg różnych instalacji, w tym wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej.

Po przebudowie na parterze powstała sala konferencyjno-taneczna mogąca pomieścić ok. 100 osób oraz zaplecze gastronomiczne dla obsługi i cateringu z zewnątrz. Na poddaszu z kolei wydzielone zostały pokoje gościnne wraz z sanitariatami, komunikacją oraz pomieszczeniem technicznym. Budynek w pełni wyposażono w sprzęt gastronomiczny, meble, wyposażenie pokoi noclegowych. Po przebudowie zyskał on  funkcję hotelowo-usługową, służąc m.in. mieszkańcom powiatu strzyżowskiego do prowadzenia szkoleń zawodowych czy organizacji różnego rodzaju imprez kulturalnych, turystycznych i oświatowych.

 

Koszt:

2 021 114,01 PLN

Inwestycja realizowana ze środków własnych Powiatu Strzyżowskiego przy wsparciu dotacją celową z budżetu Województwa Podkarpackiego:

- w roku 2017: 40 000,00 zł

- w roku 2018: 60 000,00 zł

Rok ukończenia:

2019

Lokalizacja:

49.867372, 21.645873