Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Trwają prace nad nową stroną internetową Powiatu Strzyżowskiego

wydrukuj
Trwają prace nad nową stroną internetową Powiatu Strzyżowskiego

Z początkiem października 2018 r. powinna wystartować nowa strona Powiatu Strzyżowskiego. Zarząd Powiatu po przeprowadzeniu zapytań ofertowych zlecił jej opracowanie rzeszowskiej firmie Sagitum Sp. z o. o., która w ramach podpisanej umowy wykona m.in. nowy portal główny, Biuletyn Informacji Publicznej oraz aplikacje mobilne i profile społecznościowe.

Obecna strona powiatu strzyżowskiego www.strzyzowski.pl ma już prawie 10 lat. Nowy serwis wykonany zostanie w nowoczesnej technologii, przy spełnieniu najnowszych wymogów dla portali internetowych. Będzie m.in. w pełni zgodny ze standardami obowiązującymi jako „responsive web design", co oznacza, iż będzie się automatycznie dopasowywać do urządzenia, na którym będzie wyświetlany. Połączenia będą szyfrowane i bezpieczne, a układ treści zostanie przebudowany tak, by był bardziej czytelny, funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników. Z nowym portalem głównym zostaną zintegrowane aplikacje mobilne oraz profile społecznościowe. Nowy serwis spełniać ma funkcje informacyjne i promocyjne dla samorządu i społeczności powiatu strzyżowskiego, a portal główny oraz serwisy towarzyszące, w tym aplikacje mobilne dla systemów iOS i Android mają zostać wykonane w wysokich standardach graficznych. Cały przedmiot zamówienia będzie zgodny z wymogami dostępności WCAG 2.0 w zakresie przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Umowa na wykonanie nowego portalu internetowego Powiatu Strzyżowskiego, w tym portalu głównego, Biuletynu Informacji Publicznej, aplikacji mobilnych oraz utworzenie profili w mediach społecznościowych podpisana została 12 czerwca 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Strzyżowie. W imieniu Zarządu Powiatu dokument sygnowali Robert Godek Starosta Strzyżowski i Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski, ze strony firmy Sagitum Sp. z o. o. z siedzibą w Rzeszowie umowę podpisali zaś Prezes Zarządu Piotr Kaczmarczyk i Członek Zarządu Eryk Wdowiak. Termin wykonania prac przewidziano na 30 września 2018 r.

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska]