Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

SUPERTALENT 2019

wydrukuj
SUPERTALENT 2019

Od 12 lat pod patronatem Starosty Strzyżowskiego odbywa się, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, konkurs SUPERTALENT. Co roku wyłania on najlepszego ucznia spośród gimnazjalistów naszego Powiatu. Uczeń ten, aby zdobyć tytuł – a przy tym także i cenną nagrodę – musi się wykazać szeroką wiedzą, gdyż quiz zawiera pytania z różnych dziedzin nauki. Według niektórych przydaje się też odrobina szczęścia w losowaniu pytań, ale – jak mówią: „Szczęście sprzyja lepszym”…


Do tegorocznego powiatowego konkursu SUPERTALENT niektórzy uczestnicy przygotowywali się bardzo długo i wytrwale. Dwoje przyjechało nawet do ZST w Strzyżowie po raz drugi, aby walczyć o tytuł Najlepszego Ucznia Powiatu Strzyżowskiego.


Wyjątkowy był fakt, że spotkali się gimnazjaliści z klas III i ósmoklasiści ze szkół podstawowych. Byli to (w kolejności alfabetycznej wg nazw miejscowości): Martyna Włodyka ze Szkoły Podstawowej w Dobrzechowie; Michał Irzyk z Gimnazjum w Dobrzechowie; Oliwia Godek z Gimnazjum we Frysztaku; Daria Świerad z Gimnazjum w Godowej; Patrycja Lech z Gimnazjum w Lutczy; Julia Kuczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie; Filip Czarnik z Gimnazjum w Strzyżowie; Jan Czarnik z Gimnazjum w Wiśniowej; Maja Pietrasz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiej Strzyżowskiej; Kamila Sieczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wysokiej Strzyżowskiej; Gabriela Ziobro z Gimnazjum w Wysokiej Strzyżowskiej.


Przyjechali oni 11.06.2019 r., wytypowani przez szkoły, pod opieką swoich nauczycieli i wspierani przez drużyny kibiców, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Zebranych serdecznie powitał dyrektor ZST, Adam Witek.


Konkurs uświetnili swoją obecnością wicestarosta strzyżowski Tomasz Garncarski oraz przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Strzyżowskiego, Marta Utnicka, reprezentujący patrona, a zarazem fundatora głównych nagród. Na początku wręczyli oni wszystkim uczestnikom upominki „na szczęście”: grawerowane czterolistne koniczynki ZST i życzyli powodzenia w konkursie.


A nie był on najłatwiejszy. Zwłaszcza pierwsze pytania dały się we znaki młodzieży. Być może trema przeszkadzała w odpowiedziach… Szybko jednak uczestnicy przypomnieli sobie, o co walczą: oprócz najważniejszego tytułu istotne są też nagrody! Najlepszy spośród uczniów z każdego typu szkół otrzymać miał przecież smartfon SAMSUNG Galaxy J6+. Na pozostałych czekały elektroniczne upominki od firmy Control Tec.


Po eliminacjach do finału przeszli: Julia Kuczek, Jan Czarnik i Filip Czarnik. Wszyscy ostro atakowali kolejne pytania i zadania, ale ósmoklasistka ze Strzyżowa nie pozostawiła wątpliwości co do poziomu swojej wiedzy. To Julia Kuczek wywalczyła tytuł SUPERTALENT 2019. Najlepszy spośród gimnazjalistów okazał się natomiast Jan Czarnik.


Goście reprezentujący patrona konkursu wraz z dyrektorem ZST wręczyli nagrody i dyplomy uczestnikom, gratulowali wiedzy oraz odwagi.


Organizatorzy dołączają do tych gratulacji, dziękują także wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich wspaniałym opiekunom, którzy współpracują z ZST w popularyzowaniu wiedzy. Serdecznie dziękują też za sponsoring Powiatowi Strzyżowskiemu oraz firmie Control Tec.


[Ewa Worek, fot. ZST Strzyżów]