Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Strzyżowskie liceum zawsze wśród najlepszych w Polsce!

wydrukuj
Strzyżowskie liceum zawsze wśród najlepszych w Polsce!

Ukazał się kolejny, po organizowanym przez „Perspektywy” ranking, w którym Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie zajmuje czołowe lokaty. Jest nim zestawienie najlepszych szkół w Polsce, które przygotował tygodnik „Newsweek”.

Metodologia przyjęta przez organizatora obejmuje m.in. zdawalność matury, jej rezultaty, wyniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (w uproszczeniu – EWD, pokazując różnicę między wynikami egzaminu gimnazjalnego i maturalnego sprawdza, na ile uczeń zwiększył swoje kompetencje edukacyjne w porównaniu z poprzednim etapem edukacyjnym) i liczbę olimpijczyków na poziomie centralnym i międzynarodowym.

Niezwykle miło nam zakomunikować, że strzyżowskie liceum po raz kolejny potwierdziło znakomitą jakość nauczania. Prezentuje wielkie możliwości, dzięki którym uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki w nauce. W rankingu szkoła znalazła się bowiem w ścisłej wojewódzkiej czołówce, plasując się na znakomitym 8. miejscu (204. miejsce w Polsce) i dystansując wiele renomowanych szkół w województwie, będąc przy tym najmniejszym ośrodkiem edukacyjnym zestawionym w pierwszej dziesiątce rankingu.

Tak znakomite miejsce w ogólnopolskim rankingu jest wynikiem wielkiego zaangażowania nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także owocnej współpracy z organem prowadzącym szkołę – Powiatem Strzyżowskim. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie z powodzeniem konkuruje edukacyjnie ze znacznie większymi i bardziej znanymi szkołami w województwie i regularnie pojawia się w zestawieniach najlepszych szkół w Polsce bez względu na to, kto je opracowuje.

To niewątpliwy sukces LO w Strzyżowie i aby podkreślić i uświadomić jego wartość odsyłamy wszystkich zainteresowanych do danych opublikowanych w numerze 25/2020 „Newsweeka”.

[inf. LO w Strzyżowie, opr. W. Plezia]