Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Sprawni jak żołnierze

wydrukuj
Sprawni jak żołnierze

Wspaniałym sukcesem zawodników szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski zakończyły się 42. rejonowe eliminacje zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak Żołnierze” rozegrane 4 kwietnia br. w Czudcu. Drużyny: dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie oraz chłopców z Zespołu Szkół w Czudcu pokonały wszystkich swoich przeciwników i awansowały do finału wojewódzkiego zawodów.

Ogólnopolski konkurs „Sprawni jak Żołnierze” jest pięciobojem, na który składa się 5 dyscyplin, w tym: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinka pneumatycznego, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, rzut granatem oraz bieg na orientację w lesie. Konkurencje wymagają od zawodników zarówno wiedzy teoretyczno-praktycznej, jak i wszechstronnego przygotowania sprawnościowego i kondycyjnego.

W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło 15 drużyn, w tym 7 żeńskich i 8 męskich ze szkół w Kamieniu, Dynowie, Głogowie Małopolskim, Leżajsku, Łańcucie, Rzeszowie, Czudcu i Strzyżowie. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji do finału wojewódzkiego awansowała drużyna dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie w składzie: Karolina Włodyka, Julia Ziobro i Karolina Tokarska. Ta ostatnie zajęła jednocześnie III miejsce w rywalizacji indywidualnej. II miejsce na podium, tuż za zwycięską grupą ze Strzyżowa, zajęła reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół w Czudcu w składzie: Aleksandra Gierlak, Aleksandra Ruszała i Angelika Wójcik. Z kolei ich koledzy: Sebastian Domino, Adrian Pękosz i Arkadiusz Szymański zajęli pierwsze miejsce w zawodach w kategorii chłopców i wkrótce reprezentować będą region w eliminacjach wojewódzkich. Także w klasyfikacji indywidualnej chłopcy z Zespołu Szkół w Czudcu nie mieli sobie równych, zajmując kolejno trzy pierwsze miejsca.

Zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

[Inf. i zdjęcie www.zs-czudec.itl.pl, http://lo-strzyzow.pl/ - oprac. A. Zielińska]