Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej – Powiatu Strzyżowskiego

wydrukuj
Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej – Powiatu Strzyżowskiego

W dniu 4.11.2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie przeprowadzony został powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięły szkoły średnie z terenu Powiatu Strzyżowskiego. Przeprowadzenie konkursu zostało poprzedzone realizacją cyklu warsztatów prawnych w szkołach średnich. Zajęcia zostały przeprowadzone przez adwokat współpracującą z Fundacją Pasieka.

Laureatami powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali: Paulina Kunysz – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Szymon Haczela – Zespół Szkół w Czudcu, Paulina Dziok – Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie. Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Strzyżowskiego. Serdecznie gratulujemy!

Celem działań Fundacji zarówno warsztatów prawnych, jak organizowanych konkursów z wiedzy prawnej, jest kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, edukacja prawna młodzieży szkolnej, zachęcanie do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, w tym także wiązania swojej przyszłości z zawodami prawnymi. Działaniami Fundacji zostały objęte następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Zespół Szkół w Czudcu, Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie. Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Starosty Strzyżowskiego ze środków otrzymanych od Powiatu Strzyżowskiego.

[Inf. Karol Grześkiewicz – Fundacja Pasieka, opr. i fot. W. Plezia]