Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Nowa linia autobusowa do Strzyżowa przez most w Zaborowie

wydrukuj
Nowa linia autobusowa do Strzyżowa przez most w Zaborowie

Z dniem 15 maja 2023 r. Powiat Strzyżowski jako organizator publicznego transportu zbiorowego uruchomił nową linię komunikacyjną na trasie Pstrągowa – Czudec – Glinik Zaborowski – Żarnowa – Strzyżów. Trasa przebiega przez most w Zaborowie, a następnie przez miejscowości położone po drugiej stronie rzeki Wisłok.

Linia komunikacyjna na trasie Pstrągowa – Czudec – Glinik Zaborowski – Żarnowa – Strzyżów zaczyna swój bieg na przystanku Pstrągowa Góra, a kończy w Strzyżowie na osiedlu ul. Łukasiewicza. W Zaborowie autobus skręca z drogi wojewódzkiej nr 988, a następnie m.in. przez Glinik Charzewski, Glinik Zaborowski kieruje się do Strzyżowa.

Po drugiej stronie rzeki Wisłok zostały wyznaczone następujące przystanki:

- Zaborów Most

 - Zaborów Granica

- Glinik Charzewski Ława

- Glinik Zaborowski Kapliczka

- Glinik Zaborowski Szkoła

- Glinik Zaborowski Góra

- Żarnowa Solna Góra

Kursowanie autobusu na tej trasie przewidziano we wszystkie dni powszednie tj. od poniedziałku do piątku, a także w czasie ferii, wakacji i dni wolnych od nauki. Zarówno bilety jednorazowe, jak i bilety miesięczne można zakupić u kierowcy. Linia funkcjonować będzie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego, umożliwiając m.in. dojazd do miejsc pracy, a uczniom do szkół w Czudcu i Strzyżowie. Połączenie uruchomione zostało dzięki umowie podpisanej przez Powiat Strzyżowski z przewoźnikiem Przewóz Osób Paweł Kudła. 

Mieszkańców naszego powiatu, w tym uczniów dojeżdżających do szkół w Czudcu i Strzyżowie zachęcamy do korzystania z nowej możliwości transportu zbiorowego.


Poniżej rozkład jazdy.