Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Jubileusz 110-lecia Gimnazjum i Liceum w Strzyżowie

wydrukuj
Jubileusz 110-lecia Gimnazjum i Liceum w Strzyżowie

W piątek 2 czerwca 2023 r. miała miejsce uroczystość podsumowująca zdarzenia upamiętniające rok jubileuszowy 110-lecia Gimnazjum i Liceum w Strzyżowie. W tym czasie wydarzyły się: bal jubileuszowy, konkursy, wykłady naukowe i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie cyklu imprez nastąpiło przygotowywane od ponad roku – odsłonięcie Muralu Mickiewiczowskiego i otwarcie pracowni z zapleczem laboratoryjnym im. Profesora Franciszka Chrapkiewicza.

Miała to być uroczystość podsumowująca i taką właśnie była z udziałem znamienitych gości. Byli to m.in.: Lidia Grossetti – siostrzenica Profesora Chrapkiewicza, władze powiatowe i miejskie, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, byli dyrektorzy szkoły, proboszcz strzyżowskiej fary, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych oraz sponsorzy.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem prof. dra hab. inż. Czesława Puchalskiego z Uniwersytetu Rzeszowskiego, jednego z postulatorów przyznania profesorowi Franciszkowi Chrapkiewiczowi tytułu doktora honoris causa UR, który opowiedział o dokonaniach naukowych prof. Franciszka Chrapkiewicza. Następnie na scenie ogromne talenty artystyczne objawili absolwenci i uczniowie naszego liceum, którzy pod kierunkiem Violetty Wietechy przygotowali i przedstawili wzruszający program poświęcony Profesorowi, a część oficjalną spotkania w auli zakończył dr Stanisław Urbanik – przyjaciel Franciszka Chrapkiewicza, który przybliżył związki Profesora ze Strzyżowem.

To nie był koniec uroczystości. Kolejnym punktem programu było odsłonięcie Muralu Mickiewiczowskiego projektu absolwentki szkoły, Anny Szczygieł i otwarcie pracowni chemicznej im. prof. Chrapkiewicza.

Więcej informacji oraz fotografie na stronie https://lo-strzyzow.pl

Film z uroczystości na stronie FB https://www.facebook.com/PowiatStrzyzowski/?ref=embed_page

[Inf. LO Strzyżów, opr. W. Plezia]