Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

III Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych

wydrukuj
III Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych

28 listopada 2019 r. w Strzyżowie odbył się III Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie. W Festiwalu wzięło udział 125 uczestników z czternastu placówek z terenu południowej Polski.


Festiwal rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Sebastian Pelczara w Strzyżowie , której przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Po Mszy Świętej zaproszeni goście i wykonawcy przeszli do Domu Kultury Sokół. Festiwal uroczyście rozpoczęła dyrektor SOSW w Strzyżowie Beata Potwora, która powitała zaproszonych gości i uczestników. Następnie głos zabrali: ks. Biskup Jan Wątroba, Bogdan Żybura- starosta strzyżowski oraz Wanda Ostafin -starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.


Występy zostały poprzedzone zabawą andrzejkową, która przebiegała w bardzo radosnej atmosferze. Po poczęstunku na scenie sali widowiskowej zaprezentowane zostały piękne pieśni maryjne i patriotyczne w wykonaniu grup muzycznych oraz solistów. Ich występy dostarczyły widzom wiele wzruszeń i nagradzane były gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, ufundowane przez Zarząd i Radę Powiatu Strzyżowskiego oraz drobne upominki i słodycze ufundowane przez sponsorów. Na zakończenie przedstawiciele Ośrodków otrzymali dyplomy oraz statuetki wykonane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz nagrodę ufundowaną przez Hutę Szkła w Jaśle. Podczas Festiwalu osoby niepełnosprawne mogły liczyć na pomoc i wsparcie wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie.


Swoją obecnością Festiwal zaszczycili także: ks. Dziekan Jan Wolak, ks. Julian Jarząb proboszcz Parafii Św. J. S. Pelczara, przewodnicząca Rady Powiatu Strzyżowskiego Małgorzata Skalska–Nieroda, przewodnicząca Komisji Edukacji Ray Powiatu Marta Utnicka wraz z radnymi Komisji, burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, dyrektorzy placówek i szkół z gminy Strzyżów oraz powiatu strzyżowskiego, dyrektorzy i kierownicy zaprzyjaźnionych firm oraz stowarzyszeń.


Relacja filmowa ITVPoludnie


Zdjęcia z festiwalu na facebooku SOSW

 


[inf. SOSW Strzyżów, opr. W. Plezia]