Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Dziękujemy za ambulans

wydrukuj
Dziękujemy za ambulans

Dziękujemy za ambulans

Wczoraj tj. 5 września 2019 r. przekazana została dla Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie nowa karetka zakupiona z funduszy samorządów gmin, miasta i powiatu strzyżowskiego. Będzie stacjonować przy strzyżowskim SP ZOZ i służyć mieszkańcom powiatu i pacjentom strzyżowskiego szpitala.

Nowoczesna karetka typu „furgon” zakupiona za kwotę 163.100 zł m.in. z możliwością ewakuacji pacjenta i personelu zapewniający możliwość przewożenia 5 osób (z kierowcą) w pozycji siedzącej oraz jednego pacjenta w pozycji leżącej (na noszach). W pełni oznakowany ambulans w przedziale medycznym wyposażony jest m.in. w nosze, instalację tlenową i fotel kardiologiczny. Pozostałe elementy wyposażenia medycznego zostaną uzupełnione we własnym zakresie –zapewnia kierownik Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie – Stanisław Hajduk.

W jego imieniu oraz radnych Rady Powiatu już na XI sesji Rady Powiatu w Strzyżowie w dniu 28 sierpnia 2019 r. radny i pracownik Pogotowia Dawid Rusyn mówił: „Udało się zrealizować piękny i potrzebny zakup karetki dla Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie. Dziękuję staroście, wszystkim wójtom i burmistrzowi, radnym samorządów gminnych, dziękuję radnym Rady Powiatu za to, że wspólnie udało się zrealizować zakup ambulansu. Każdy z Was dołożył małą cegiełkę do tego, aby jakość usług ratowniczych w powiecie stała na jeszcze wyższym poziomie. Karetka będzie stacjonować w Pogotowiu w Strzyżowie i będzie służyć wszystkim pacjentom, mieszkańcom naszego powiatu. Jako pracownik Pogotowia Ratunkowego bardzo wszystkim dziękuję i obiecuję, że będziemy dbać o ten ambulans najlepiej jak umiemy”.

„Ten zakup był możliwy dzięki dotacji samorządów z terenu powiatu strzyżowskiego i funduszy przyznanych przez Radę Powiatu Strzyżowskiego. Tą drogą chcę podziękować wójtom i burmistrzowi za zrozumienie potrzeb naszych mieszkańców, bowiem trafia do Pogotowia sprzęt, dzięki którym ratownicy mogą jeszcze sprawniej ratować ich zdrowie i życie. Jest to powód do zadowolenia. Ambulans jest bardzo nowoczesny, bezpieczny, dostosowany do potrzeb ratowników i wymogów związanych z ratowaniem zdrowia i życia ludzi. Bardzo dziękuję.” – powiedział starosta strzyżowski Bogdan Żybura.

Na zdjęciu przy karetce stoją od lewej: dyrektor SP ZOZ Bolesław Kazalski, radny Rady Powiatu Strzyżowskiego Dawid Rusyn, starosta strzyżowski Bogdan Żybura i kierownik Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie Stanisław Hajduk.

[inf. i fot. Wiesław Plezia]