Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

40 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku

wydrukuj
40 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku istnieje od 40 lat. 12 czerwca, jako dzień jubileuszu, przeszedł już do historii, jednak mnóstwo jest wspomnień i emocji, i miejmy nadzieję, że długo będzie towarzyszyć zarówno społeczności szkolnej, jak i zaproszonym gościom, z którymi mieliśmy przyjemność spędzić ten wyjątkowy dla nas dzień.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Ośrodka - z radością chcemy podzielić się z Wami podsumowaniem uroczystości związanych z jubileuszem 40-lecia Ośrodka. Na chwilę czas się zatrzymał. Czesław Miłosz istotę spotkań po latach ujął słowami: „Przypominane krajobrazy i ludzkie postacie łagodnieją i pięknieją, przenika je szczególne światło”. Te wyjątkowe chwile były pełne wzruszeń, wspomnień i radości.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta sprawowana przez proboszcza parafii Frysztak, księdza Bogusława Bogaczewicza, przy współudziale księży wikariuszy. Następnie, już w budynku Ośrodka, podczas uroczystości mieliśmy przyjemność posłuchać przemówień gości honorowych, którymi byli m. in. dyrektor Departamentu Komunikacji MEN Kacper Lawera, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Dariusz Półćwiartek, jak również władze powiatu strzyżowskiego, na czele ze Starostą Strzyżowskim Robertem Godkiem, władze gminy Frysztak- na czele z Wójtem Janem Ziarnikiem. Głos zabrali również dyrektorzy jednostek organizacyjnych, a także szkół i placówek specjalnych województwa podkarpackiego. Kolejnym punktem jubileuszu był program słowno-muzyczny, pt. „Witajcie w naszej bajce…” w wykonaniu naszych uczniów i nauczycieli.

Po uczcie duchowej przyszła pora na coś dla ciała. Poczęstunek dla zaproszonych gości oraz wszystkich obecnych przygotował ośrodkowy catering. Przy stołach, jak to zwykle bywa, nie zabrakło pogawędek, wspomnień, anegdot.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia, oraz wszystkim, którzy byli z nami.

Dziękujemy za 40 lat wspólnej podróży i czekamy na kolejne lata pełne sukcesów i pięknych chwil.

Więcej zdjęć  na https://www.facebook.com/soswfrysztak/?locale=pl_PL

Na podstawie facebook/soswfrysztak opr. W. Plezia