Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Wystawa malarstwa Grzegorza Wnęka

wydrukuj
Wystawa malarstwa Grzegorza Wnęka

Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej zaprasza na wystawę malarstwa Grzegorza Wnęka pt. METAMORFOZY FIGURY w dniach od 20 marca do 21 kwietnia 2023 r w Galerii Oficyna. Finisaż wystawy zaplanowano i spotkanie z autorem zaplanowano na 21 kwietnia o godzinie 17.

Grzegorz Wnęk urodził się w 1974 roku we Frysztaku. Artysta malarz, absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, dyplom obronił w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 1999 r. Doktor habilitowany, profesor ASP, prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki 1998/1999, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2006, programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2007, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021, Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2022.

Nagroda Grand Prix 36. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Współczesnego Bielska Jesień 2003. Finalista konkursu „Obraz Roku” im. Ewy Świtalskiej, Warszawa 2005. Wyróżnienie honorowe na VI Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie, 2006. III nagroda IV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz 2020.

Zrealizował i realizuje cykle tematyczne: „Wnętrza”, „Maszyny”, „Hiob”, „Człowiek z …”, „Modelka”, „Syn”, „Sekwencja”, „Piknik lotniczy”, „Network”, „Lady with …”, „Przestrzenie”, „Lewiatan”, „Ogrody”, „Od wojny wybaw nas...”, „Figura w metafizycznym domu”, „Domek na drzewie”. Jego prace zobaczyć można m.in. w zbiorach Lubuskiej Zachęty w Zielonej Górze, BWA Bielsko-Biała, BWA Krosno, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Frissiras Museum w Atenach. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 oraz w weekendy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Finisaż wystawy oraz spotkanie z autorem 21 kwietnia br. o godzinie 17.

[inf. PCKiT w Wiśniowej, opr. W. Plezia]