Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

"Sen w Muzeum" Mirosława Rusinka

wydrukuj
"Sen w Muzeum" Mirosława Rusinka

Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka w Strzyżowie zaprasza do Galerii Miejskiej na nową wystawę obrazów "Sen w Muzeum" Mirosława Rusinka. Ekspozycja będzie prezentowana do 11 września br. zapraszamy do zwiedzania.

Mirosław Rusinek ukończył Liceum Plastyczne w Rzeszowie z dyplomem snycerstwa. W 2003 r. uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Do 2004 roku tworzy głównie monumentalne formy abstrakcyjne. W późniejszym okresie mniejsze kompozycje aktów wpisanych w różnorodne tła oraz pejzaże. Początkowo mniejsze struktury zyskują z czasem majestatyczne rozmiary oraz wyjątkową i rozpoznawalną formę. Ma to związek z fascynacją malarstwem materii, którym zajmował się autor jeszcze na studiach. Właśnie te doświadczenia, w połączeniu z tematami nieabstrakcyjnymi w treści, dały rezultat szczególnych możliwości fakturalnych w jego malarstwie. Rusinek chętnie przyznaje się do związku ze spuścizną koloryzmu polskiego i rozwija ten nurt u siebie, poszerzając go o nowe formalne i ideowe treści.

Mieszka i tworzy w Rzeszowie, gdzie zajmuje się również pracą pedagogiczną jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz we Włoszech, USA, Brazylii, Meksyku, Niemczech, Luksemburgu, Australii, Japonii, Francji, Czechach. W 2012 r. został laureatem nagrody fundacji Lamia w Rumunii.

Galeria Miejska dostępna jest od wtorku do piątku w godzinach pracy muzeum oraz w niedziele od godz. 11:00-17:00, poniedziałek nieczynne.

[opr. W.Plezia]