Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Plener Malarski Artystów Podkarpacia

wydrukuj
Plener Malarski Artystów Podkarpacia

Od 24 do 30 czerwca trwał Plener Malarski Artystów Podkarpacia 2019 w Wiśniowej. Efekty ich pracy można było zobaczyć na poplenerowym wernisażu w dniu 38 czerwca, który uświetnili swym występem uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Strzyżowie.

W plenerze wzięli udział: Anna Jodłowska z Babicy, Nadia i Iwan Didyk z Użgorodu (Ukraina), Jadwiga Hajduk i Mirosław Rusinek z Rzeszowa, Helena Jacyno i Timur Karim z Przemyśla, Iwona Jankowska-Mihułowicz i Marek Burdzy z Krosna, Elżbieta Wesołkin i Jan Szczepkowski z Sanoka, Ryszard Kochan ze Stalowej Woli, Józef Franczak i Wiesław Plezia ze Strzyżowa. W czasie krótkiego pleneru powstało wiele prac, które zostały zaprezentowane w piątek 28 czerwca podczas wernisażu w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Dopełnieniem ekspozycji obrazów na wolnym powietrzu i spotkania z ich autorami była prezentacja utworów muzyki poważnej i popularnej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie pod kier. nauczyciela Zbigniewa Mikuszewskiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością starosta strzyżowski Bogdan Żybura, zastępca burmistrza Strzyżowa Paweł Midura, wójt gminy Wiśniowa Marcin Kut, członek Zarządu Powiatu Strzyżowskiego Grzegorz Tomaszewski, dyrektor PCKiT w Wiśniowej Kamil Mendocha, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Jacek Nowak oraz ekipa filmowa z TVP Rzeszów.

Plener Malarski Artystów Podkarpacia mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Powiatu Strzyżowskiego, Miasta i Gminy Strzyżów, Gminy Wiśniowa, Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki i Ośrodka Kultury w Wiśniowej, którym serdecznie podziękowania składają kurator pleneru Józef Franczak i piszący te słowa Wiesław Plezia.

Poniżej fotografie z pleneru i wernisażu poplenerowego.