Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Koncert „Powiat dla mieszkańców” w PCKiT w Wiśniowej

wydrukuj
Koncert „Powiat dla mieszkańców” w PCKiT w Wiśniowej

Tłumy bawiącej się publiczności w rytm różnorodnej muzyki, wspaniałe otoczenie zabudowań dworu i parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz gwiazda wieczoru - zespół PECTUS - to główne elementy niezwykłego wydarzenia muzycznego, które odbyło się 22 lipca 2018 r. w naszym powiecie. Koncert pn. „Powiat dla Mieszkańców" ufundował samorząd powiatowy w Strzyżowie z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 22 lipca 2018 r. już przed godz. 16. w parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, wśród ponadstuletnich drzew zaczęli gromadzić się mieszkańcy powiatu i goście przebywający na naszym terenie, w związku z zaplanowanym przez samorząd powiatowy w Strzyżowie z okazji jubileuszu 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę koncertem polskiej muzyki rozrywkowej. Prowadzący imprezę Bartek „Sanchez" Pietruch z Agencji Impresaryjno - Promocyjnej „Pegaz-Bis", będącej partnerem w organizacji wydarzenia, zaprosił publiczność na wyjątkową ucztę muzyczną, która miała się odbyć tego popołudnia i wieczoru. Na początek zaprezentował się zespół SANTANOS - grupa istniejąca na rynku muzycznym od 15. lat i, jak sami muzycy mówią, „grająca dla towarzystwa wyłącznie żywą muzykę". Rzeczywiście w Wiśniowej „na żywo" usłyszeliśmy świetne covery polskich utworów - na wstępie ludowa piosenka „Z tamtej strony jeziora", a później hity znanych gwiazd: BAJM, MAANAM, MR ZOOB i in. Członkowie grupy zaprezentowali żywiołową, wpadającą w ucho muzykę z wokalem Natalii Niedzieli o niecodziennej barwie i obszernej skali.

Z dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników spotkały się zabawy i konkursy prowadzone w przerwach koncertu przez aktorów krakowskich: Mariana Bodzionego i Grażynę Hojdus, z nagrodami ufundowanymi przez samorząd powiatowy w Strzyżowie oraz sponsorów. W wiśniowskim parku rozmieszczone zostały także cieszące się popularnością tory samochodzików, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Impreza miała charakter bezalkoholowy, można było jednak skosztować potraw serwowanych na plenerowych stoiskach, zakupić watę cukrową czy słodkie napoje. Sympatię wzbudzał przechadzający się wśród publiczności wesoły klown, częstujący najmłodszych słodkimi upominkami.

O 18.30 na scenę wkroczyła formacja KORDIAN. Zespół Wacława Cieślika dał w Wiśniowej ponadgodzinny koncert złożony m.in. z mających już rangę przebojów disco polo, z milionowymi odsłonami w YouTube, utworów: „Dziewczyna z gór", „Wina dzban", „Ja nie jestem milionerem" i in. Występ okraszony został humorem podanych w góralskiej gwarze dowcipów i anegdot przez akompaniującego Cieślikowi Tomasz Butryma, co wywoływało gromki śmiech i aplauz publiczności. Niewątpliwym atutem występu KORDIANA w Wiśniowej, obok żywiołowo utrzymującego kontakt z widownią lidera zespołu, wokalisty, kompozytora i autora tekstów - Wacława Cieślika, były również dwie tancerki: Magdalena Lippa (Miss Ziemi Sądeckiej 2012) i Anna Nowak, które w strojach nawiązujących do ubiorów górali sądeckich i dynamicznych układach tanecznych przykuwały uwagę publiczności.

Tuż przed 20.00 plac przed sceną przy okazałym tulipanowcu oraz mała skarpa starej alei grabowej w wiśniowskim parku wypełniły się po brzegi widzami, oczekującymi na występ grupy PECTUS. Przybyłych na koncert mieszkańców i całą publiczność w imieniu samorządu powiatowego w Strzyżowie powitali: starosta strzyżowski Robert Godek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Strzyżowskiego Maria Chuchla oraz dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Kamil Mendocha.

Zanim pojawili się bracia Szczepanikowie z formacji PECTUS, na początek występu zgromadzeni mogli obejrzeć na ekranach scenicznych zaprezentowaną w filmowej formie ich dotychczasową karierę, w tym przyznane dotychczas dla zespołu wyróżnienia i nagrody. Jak się wkrótce okazało, prezentacje filmowe na dużych ekranach, laserowe kompozycje świetlne i potężny, wyrazisty dźwięk nagłośnienia stanowiły integralne elementy niezwykłego show zaprezentowanego w Wiśniowej przez jedną z najlepszych aktualnie polskich grup muzycznych. Przez następne półtorej godziny w Wiśniowej rozbrzmiewał już charakterystyczny głos lidera grupy - Tomasza Szczepanika m.in. w największych przebojach grupy: „Barcelona", „To, co chciałbym Ci dać", „Jeden moment", „Szkoła marzeń" czy „Oceany". Zespół ujął publiczność m.in. przywołaniem swoich związków z Podkarpaciem i Strzyżowem, wspomnieniem o obecnych na koncercie rodzicach, wątkami patriotycznymi, czy podkreśleniem wartości rodziny. Wokalista podczas występu opowiedział o genezie niektórych utworów, zaprezentował również m.in. piosenkę śpiewaną wspólnie z Marylą Rodowicz. Szczególnym akcentem koncertu grupy było także wykonanie piosenki Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę" z towarzyszącą jej filmową prezentacją wydarzeń z najnowszej historii Polski. Występ braci Szczepaników, praktycznie po każdym z wykonanych utworów wzbudzał ogromny aplauz publiczności, Muzyczny i świetlny, niezwykle dynamiczny, a zarazem wartościowy muzycznie show zakończył się grubo po godz. 21.00, już przy zapadającym w wiśniowskim parku zmierzchu.

Na zakończenie imprezy DJ Sanchez poprowadził dyskotekę pod gwiazdami, podczas której można było potańczyć na placu przed sceną. Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego podkreślali wysoki poziom koncertujących zespołów oraz doskonały wybór miejsca na tego typu wakacyjną, plenerową imprezę.

„Powiat dla Mieszkańców - Koncert Jubileuszowy Polskiej Muzyki Rozrywkowej" to zorganizowane po raz pierwszy przez samorząd powiatowy w Strzyżowie wydarzenie muzyczne zaplanowane dla mieszkańców naszego powiatu z okazji przypadającego w bieżącym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbyło się 22 lipca 2018 r. w parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. W imieniu samorządu powiatowego organizacją koncertu zajęło się PCKiT w Wiśniowej. Rolę partnera artystycznego, pośredniczącego w kontakcie z wykonawcami pełniła Agencja Impresaryjno - Promocyjna „Pegaz-Bis" z Nowego Sącza. Patronat medialny nad imprezą objęły redakcje: Polskiego Radia Rzeszów, oddziału rzeszowskiego Telewizji Polskiej, gazety Super Nowości oraz ITVPołudnie, W przygotowaniu i zabezpieczeniu wydarzenia dużo pracy włożyli także pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie, jak również strażacy z różnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Wiśniowa. Samorząd Gminy Wiśniowa wraz z Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej, pracownicy Starostwa Powiatowego w Strzyżowie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu w Wiśniowej udział wzięło ok. 7 tysięcy osób.

[Inf. K. Mendocha - PCKiT w Wiśniowej, tekst i zdjęcia: W. Plezia, filmy: R. Godek - PCKiT Wiśniowa]