Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Bo radość jest w nas

wydrukuj
Bo radość jest w nas

Podczas V Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów w ramach Stalowowolskich Dni Seniora 2018 (27-30 września 2018) pierwsze miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych zajął zespół pieśni i tańca „Kłosowianie" a w kategorii solistów Kazimierz Wiśniowski ze Strzyżowa. Drugie miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych przypadł grupie śpiewaczej „Barwy Jesieni".

Jury w składzie: Jerzy Dynia - przewodniczący, Tomasz Nowak, Bartosz Kanach i Maciej Preizner wysłuchało w dniu 30 września 2018 r. 30 podmiotów wykonawczych i przyznało w kategorii zespołów folklorystycznych I miejsce zespołowi pieśni i tańca „Kłosowianie" ze Strzyżowa. Laureaci pod kierownictwem Anny Proksa-Lenart wykonali na scenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli suitę tańców rzeszowskich do akompaniamentu akordeonisty Michała Moskwy. II miejsce w tej kategorii przypadło w udziale grupie śpiewaczej „Barwy Jesieni" także ze Strzyżowa, która zaprezentowała kilka ludowych piosenek. W kategorii solistów i duetów pierwsze miejsce zajął Kazimierz Wiśniowski, który zagrał na organkach parę ludowych i popularnych utworów. Kazimierz Wiśniowski i „Kłosowianie" zostali zaproszeni do koncertu galowego. Należy dodać, że nagrodę honorową Grand Prix zdobył Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego „Cantilena" im. Alicji Borowiec Rzeszów.

Przegląd adresowany był do seniorów 60 plus działających w klubach, domach kultury, uniwersytetach trzeciego wieku, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach senioralnych na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wzieły w nim udział zarówno zespoły artystyczne, jak i wykonawcy indywidualni pragnący zaprezentować swoją pracę artystyczną. Powodzenie Przeglądu, podczas których zaprezentowało się kilkuset seniorskich artystów, pokazuje ich ogromne i piękne zaangażowanie w amatorski ruch artystyczny. Organizatorzy są przekonani, że idea: „Marzenia nie przechodzą na emeryturę" znalazła w pełni swoje miejsce podczas V Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas".

Na zdjęciu Kazimierz Wiśniowski ze Strzyżowa na scenie MDK w Stalowej Woli.

[tekst i fot. W. Plezia]