Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

wydrukuj

W poniedziałek 20.05.br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strzyżowie rozegrany został Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Na parkiecie zmierzyły się cztery drużyny ze szkół podstawowych w Niedźwiadzie Dolnej, Nr 3 w Leżajsku, Nr 33 w Rzeszowie i Nr 2 w Strzyżowie.

Zawodników powitali Starosta Strzyżowski Robert Godek oraz Burmistrz Strzyżowa Agata Gadziała, a także Jacek Bigus – prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie i Leszek Jędrysik Koordynator Sportu w powiecie strzyżowskim.

Od pierwszego meczu finałowego trwała zacięta sportowa walka. Drużyna z Leżajska pokonała zespół z Niedźwiady Dolnej 2:0 (25:11, 25:9), a zespół z Rzeszowa zwyciężył w starciu z drużyną Strzyżowa 2:0 (25:14, 25:20). W walce o III miejsce SP Nr 2 Strzyżów zwyciężyła zespół SP Niedźwiada Dolna 2:0 (25:14, 25:15). Natomiast w finale drużyna SP w Leżajsku wygrała w pierwszym secie z faworytem turnieju reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie. Ale już w drugim secie mocna drużyna z Rzeszowa postawiła swoje warunki i wygrała stosunkiem 25 do 17 a już w tie-breaku pokonała drużynę z Leżajska do 10 punktów.

Podsumowania zmagań w strzyżowskim Turnieju dokonali prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jacek Bigus i Leszek Jędrysik Koordynator Sportu w powiecie strzyżowskim a puchary, medale i dyplomy wręczali zawodnikom zastępca burmistrza Strzyżowa Ewa Szela oraz dyrektor SP Nr 2 w Strzyżowie Janusz Włodyka.

Organizatorami wydarzenia był Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Strzyżowie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strzyżowie.

Na fot. Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie.