Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Nagrody za osiągnięcia sportowe

wydrukuj
Nagrody za osiągnięcia sportowe

26 listopada 2020 r. Zarząd Powiatu przyznał sześć nagród zawodnikom i klubom sportowym za wybitne osiągnięcia i trwały wkład w rozwój sportu na terenie powiatu strzyżowskiego. Nagrody trafiły do zawodników uprawiających Ju-jitsu, biathlon-narciarstwo biegowe oraz piłkę nożną.

Nagrodę otrzymała drużyna sportowa „Ju-jitsu” ze Stowarzyszenia „Armmagedon Strzyżów”, w składzie: Julia Pietrasz, Wiktor Micał, Gabriel Pietrasz, Wiktoria Matłosz, Martyna Matłosz, Karolina Łos, Kacper Kozioł, Krystian Kozioł, Szczepan Pawłowski. Drużyna wywalczyła I miejsce drużynowo w Ogólnopolskiej Lidze Ju-Jitsu sezon 2019, II miejsce drużynowo w Pucharze Polski Polskiej Federacji Budo 2019 i II miejsce drużynowo w Otwartych Mistrzostwach Śląska.

Nagrody indywidualne otrzymali zawodnicy Stowarzyszenia „Armmagedon Strzyżów”:

Stanisław Micał - Mistrz Polski 2019 w konkurencji FIGHTING, V-ce Mistrz Polski 2019 w konkurencji NE-WAZA, złoty medalista w międzynarodowym turnieju KONG-SAO WORLD CUP, zdobywca 2 złotych medali w międzynarodowym turnieju SILESIAN OPEN, 2 złotych medali Pucharu Polski Polskiej Federacji Budo, 3 złotych medali klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Ligi Ju-Jitsu, złotego medalu ogólnopolskiego turnieju Charakterne Dzieciaki.

Lilianna Łos – zdobywczyni złotego medalu w międzynarodowym turnieju KONG-SAO WORLD CUP, 2 złotych medali Pucharu Polski Polskiej Federacji Budo, 2 złotych medali klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Ligi Ju-Jitsu, 2 złotych medali Otwartych Mistrzostw Śląska i złotego medalu ogólnopolskiego turnieju Charakterne Dzieciaki.

Filip Szlachta - Mistrz Polski 2019 w konkurencji FIGHTING, V-ce Mistrz Polski 2019 w konkurencji NE-WAZA, zdobywca złotego i 2 srebrnych medali w międzynarodowym turnieju SILESIAN OPEN, srebrnego medalu w międzynarodowym turnieju KONG-SAO WORLD CUP, złotego medalu Pucharu Polski COMBAT AIKIDO i złotego i dwóch srebrne medali w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Ligi Ju-Jitsu.

Nagroda indywidualna została przyznana także uprawiającemu biathlon i narciarstwo biegowe Pawłowi Dudkowi, zawodnikowi Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Paweł Dudek w ostatnim czasie zdobył 2 złote medale w III Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie letnim (bieg indywidulany i sprinterski), 2 złote medale w Ogólnopolskim Turnieju Niewidomych i Słabowidzących o „Puchar Podkarpacia” w biathlonie letnim (bieg indywidulany i sprinterski), 2 złote medale w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w narciarstwie biegowym (bieg indywidulany i sprinterski), brązowy medal w V Mistrzostwach Polski w biathlonie (bieg sprinterski), 2 srebrne medale w II Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie letnim (bieg indywidualny i sprinterski), srebrny medal i 4. miejsce w IV Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w narciarstwie w biathlonie (bieg sprinterski i indywidualny), brązowy medal i 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w narciarstwie biegowym (bieg sprinterski i indywidualny).

Zarząd Powiatu przyznał także nagrodę dla Ludowego Klubu Sportowego „Wisłok” w Wiśniowej. Drużyna w składzie: Patryk Kozak, Łukasz Stanek, Krzysztof Orzech, Bartosz Złamaniec, Mariusz Wiktor, Adrian Nowak, Jakub Zięba, Michał Szymański, Ruslan Kovtok, Jakub Krok, Maksymilian Maik, Daniel Dziok, Grzegorz Kuta, Grzegorz Oliwa, Paweł Koczela, Kamil Kasperkowicz, Waldemar Złotek, Patryk Peret zwyciężyła w rozgrywkach Pucharu Polski na poziomie podokręgu Dębickiego PZPN, brała udział w finale Pucharu Polski Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i od kilku sezonów utrzymuje się IV Lidze Podkarpackiej..

Inf. Wydział ES Starostwa Powiatowego, fot. Archiwum Stowarzyszenia „Armmagedon Strzyżów”, opr. W. Plezia.