Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Memoriał Hubala po raz dwunasty

wydrukuj
Memoriał Hubala po raz dwunasty

W trzeci weekend września (18-10.09.2020) na terenie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbyły się zawody memoriałowe Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na starcie tej prestiżowej imprezy nie zabrakło najlepszych polskich jeźdźców. W konkursie Grand Prix można było zobaczyć m.in. Michała Kaźmierczaka - członka kadry narodowej seniorów, Jarosława Koziarowskiego, Małgorzatę Koszucką, Grzegorza Nowaka, braci Kut oraz braci Uchwatów.

W konkursie Grand Prix, gospodarz toru Łukasz Szustorowski, ustawił 12 przeszkód i 15 skoków na wysokości 135 cm. Przejazd podstawowy pokonało bezbłędnie aż 9 par. Ostatecznie w rozgrywce zerowe konto zachowały już tylko dwie. Zwyciężył reprezentant gospodarzy, który na co dzień trenuje poza klubem - Sławomir Szlachta na Just Riding California BS. Miejsce drugie zajął Michał Kaźmierczak na Merlin vant Heike, a trzecie Jarosław Koziarowski na Chenet.

Para Sławomir Szlachta i California nie po raz pierwszy pokazała, że potrafi jeździć czysto i bezbłędnie. Wygrali oni również sobotnie kwalifikacje, a w piątek byli drudzy. Ustąpili oni tylko Michałowi Kaźmierczakowi, który w okazał się najszybszy wygrywając na klaczy Hokey Pokey.

Warto wspomnieć również o finałowych zmaganiach w ramach Grand Prix Dzieci i Amatorów. W sobotnie popołudnie na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Barbara Pierz, która dosiadała 7-letniego Incredible. W nagrodę otrzymała ona wspaniałą nagrodę od sponsora rozgrywek- kompletną przeszkodę od firmy „Gala”.

W niedzielę przed finałem małej rundy na start ruszyły dzieci. Ostatecznie na podium stanęły Nikola Furgał (JKS Pogórze), Olga Pawłowska (KJ Equireno) i Inga Radwańska (UKJ Lalin).

Inf. www. http://www.uchwatteam.pl, fot. Anna Sekowska, opr. W. Plezia