Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Blisko pół tysiąca uczestników XV Rajdu Narciarsko-Pieszego

wydrukuj
Blisko pół tysiąca uczestników XV Rajdu Narciarsko-Pieszego

Jak co roku w okresie zimowym Powiat Strzyżowski zorganizował rajd narciarsko-pieszy o charakterze gwiaździstym. W XV edycji do punktu „zbornego” w Siedlisku „Janczar” przybyło blisko pół tysiąca uczestników. Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego dla najliczniejszej grupy otrzymało Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie


Oprócz strzyżowskiego LO puchary otrzymały zorganizowane grupy z powiatu strzyżowskiego: Zespół Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej, Zespół Szkół w Pstrągowej, Zespół Szkół w Grodzisku, Zespół Szkół w Dobrzechowie, Zespół Szkół w Wyżnem, Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzyżowie.


W tym roku zabrakło śniegu i mrozu, ale jak zwykle dominowała świetna atmosfera na wszystkich trasach (niektórych bardzo błotnych) prowadzących do Siedliska Janczar. A tu na uczestników czekał gorący bigos, kawa i herbata oraz loteria fantowa, której nagrody ufundowali: Powiat Strzyżowski, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Nadleśnictwo Strzyżów.


Podsumowanie Rajdu, które poprowadził dyrektor PCKiT w Wiśniowej Kamil Mendocha miało miejsce w dużej chacie grillowej Siedliska i było okazją m.in. do wręczenia podziękowań przez starostę strzyżowskiego Bogdana Żyburę i przewodniczącą Rady Powiatu Strzyżowskiego Małgorzatę Skalską-Nierodę dla uczestników i organizatorów rajdu. Podziękowanie za coroczne przygotowanie Siedliska Janczar odebrał Stanisław Gątarski a Zygmunt Solarski z Klubu Pol Survivial PTTk Rzeszów i Józef Szlachta leśniczy Leśnictwa Łętownia za pomoc przy organizacji rajdu. Także podziękowania za zabezpieczenie trasy rajdu skierowano do Maksymiliana Rojewskiego dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna pseudonim „Słowik” w Strzyżowie.

opr. i fot. W. Plezia

Film itvpoludnie poniżej a więcej fotografii z trasy autorstwa Janusza Jacka link: https://drive.google.com/drive/folders/1MSs-Md6flgADYgQ4S8sJ_R5MsQsLuKtr