Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Bieg „poGÓRZE” Modern Forms

wydrukuj
Bieg „poGÓRZE” Modern Forms

Zapraszamy do udziału w biegu „poGÓRZE” Modern Forms w dniu 29 czerwca 2019 r. Do pokonania dwie trasy „Herbowa26-tka” i „Dębowa11-stka”, których nazwa związana jest z najbardziej charakterystycznymi punktami geograficznymi trzech gmin powiatu strzyżowskiego.


Do pokonania dwa dystanse wchodzące w skład biegu „poGórze-Modern Forms” czyli „Herbowa26-tka” i „Dębowa11-stka”. Pomysłodawcy poprzez nazwę imprezy chcą nie tylko promować bieganie, ale także walory turystyczne Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego, które tworzą Bramę Frysztacką jako najbardziej rozpoznawalny i budzący ciekawość przełom Wisłoka. Bieg „poGórze” ma także za zadanie pokazać, że bieganie po górach (po najwyższych wzniesieniach w powiecie strzyżowskim) jest imprezą o charakterze górskim, podkreślając jednocześnie nasz krajobraz i ukształtowanie terenu.

Bieg „Herbowy” przeprowadzony zostanie na dystansie 26 km ze startem w Strzyżowie i mecie we Frysztaku. Trasa biegu z założenia ma się kojarzyć z rezerwatem przyrody „Herby” i szlakami turystycznymi przebiegającymi przez ten rezerwat i Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy.

Z kolei bieg „Dębowy” ma dystans 11 km. Jego start zaplanowany jest w Wiśniowej. Bieg promował będzie Europejskie Drzewo Roku 2017, którym Jest Dąb Józef w gminie Wiśniowa oraz Rezerwat Przyrody Herby, który jest częścią wspólną obu biegów.

W czasie imprezy przewiduje się także konkurencje dla dzieci, które przeprowadzone będą na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku.

Link do strony biegu wraz z opisem tras:

http://www.biegpogorze.pl/trasy/herbowa-26tka/


[opr. WP]