Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Bieg Konstytucji 3 Maja o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa

wydrukuj

Jednym z punktów powiatowo-gminnych obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja był tradycyjny już Bieg Konstytucji 3 Maja o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa. Tegoroczny start i meta biegu umiejscowione były na terenie Placu Targowego przy ul. Szopena w Strzyżowie. Na starcie zawodów stanęło ponad 120 zawodników.

Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Strzyżowskiego Bogdana Żybury i Burmistrza Strzyżowa Waldemara Góry. Organizatorami byli: Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Wydarzenie poprowadził Powiatowy Koordynator Sportu Leszek Jędrysik.

Bieg główny rozgrywany był na dystansie 10 km. Na koronnym dystansie wśród mężczyzn wygrał Paweł Krochmal z Warszawy, który na mecie wyprzedził Patryka Smolenia z Brzostka oraz reprezentanta gospodarzy Piotra Marczaka. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Dębowska z Jasła przed Martą Rawską z Lubaczowa i Ewą Armatą z Frysztaka.

Obok biegu głównego odbyły się zawody na 2,5 km. Tutaj wśród mężczyzn triumfował Patryk Marszałek z Rzeszowa przed Piotrem Rojkiem z Ropczyc i Zbigniewem Kąkolem z Gwoźnicy Dolnej. W rywalizacji kobiet najlepsza była Weronika Łyszczarz ze Strzyżowa. Na drugim miejscu bieg ukończyła Joanna Rak z Krosna, zaś na najniższym stopniu podium znalazła się Monika Gorczyca ze Strzyżowa.

2. Mikołaj Galej, SP nr 1 w Strzyżowie,

3. Sebastian Zarucki, SP nr 2 w Strzyżowie.

Klasy IV-VI (450 m) dziewczęta:

1. Amelia Ślaska, SP nr 1 w Strzyżowie,

2. Martyna Kwaśny, SP Połomia,

3. Amelia Samolewicz, SP nr 1 w Strzyżowie.

Klasy VII- VIII (900 m) chłopcy:

1. Krystian Futoma, SMS Resovia,

2. Kacper Ruszała, SMS Rzeszów,

3. Oliwier Ruszała, SP nr 2 w Strzyżowie.

3. Aleksandra Balicka, ZST Strzyżów.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia zamieszczonej na stronie Internetowej Telewizji Południe http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Obchody-Swieta-Konstytucji-3-Maja-w-Strzyzowie,7947/ oraz galerii zdjęć na Facebooku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej pod adresem https://www.facebook.com/media/set/?vanity=PCKiTWisniowa&set=a.301996435461722