Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Bieg Konstytucji 3 Maja o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa

wydrukuj
Bieg Konstytucji 3 Maja o Puchar Starosty Strzyżowskiego i Burmistrza Strzyżowa

Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Biegu Konstytucji 3 Maja organizowanym 3 maja br. w Strzyżowie. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Strzyżowski Pan Bogdan Żybura i Burmistrz Strzyżowa Pan Waldemar Góra.

Celem zawodów jest m.in. upamiętnienie 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, upowszechnienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także promocja Powiatu Strzyżowskiego, Gminy Strzyżów, Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie.

Bieg Konstytucji 3 Maja odbędzie się w piątek, 3 maja 2019 r. w Strzyżowie. Start i Meta umiejscowione będą na ulicy Słowackiego, w okolicy Ronda im Rafała Paszka ps. „Królika”.

Biegi rozgrywane będą na różnych dystansach według następującej kolejności:

- godz. 13.15 - Dzieci z kl. I-III SP (dziewczynki i chłopcy) na dystansie ok. 200 m, ulicami: Słowackiego, Rondo, Słowackiego,

-  godz. 13.25 - Dzieci z kl. IV-VI SP (dziewczynki i chłopcy) na dystansie ok. 500 m, ulicami: Słowackiego, Koczeli, Zawale, Rondo, Słowackiego,

- godz. 13.35 - Młodzież z kl. VII i VIII SP, młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dorośli OPEN na dystansie ok. 900 m, ulicami: Słowackiego, Parkowa, Zawale, Rondo, Słowackiego,

-  godz. 13.50 – Dorośli OPEN na dystansach ok. 4 km i 12 km, ulicami: Słowackiego, Kilińskiego, Sanocka, Mała Obwodnica, 1-go Maja, 1000-lecia, Przekopna, Rynek, Daszyńskiego, Zawale, Rondo, Słowackiego (12 km – 3 okrążenia trasy).

Zgłoszenia uczestnictwa w Biegu przyjmowane są na stronie internetowej www.cstr.pl  poprzez formularz zgłoszeniowy do zapełnienia limitu uczestników biegu lub do dnia 1 maja 2019 r. do godziny 20.00. Opłata startowa w biegu wynosi 5 zł dla dzieci i młodzieży oraz 25 zł dla dorosłych. Zawodnicy, biorący udział w biegu, wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych dla potrzeb organizatorów imprezy oraz na wykorzystanie ich wizerunku w materiałach informacyjnych, marketingowych, promocyjnych na stronach internetowych Organizatorów na podstawie zgody podpisywanej w Biurze Zawodów. Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie w dniu biegu w godz. od 10.30 do 13.00 w Biurze Zawodów rozstawionym na Ogródku Jordanowskim.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii Biegu odbiorą puchary i dyplomy, a także nagrody rzeczowe – dzieci i młodzież oraz nagrody pieniężne – dorośli (kobiety i mężczyźni). Przewidziano także puchary dla najszybszej zawodniczki i najszybszego uczestnika ze służb mundurowych.

Organizatorami  Biegu Konstytucji 3 Maja są: Powiat Strzyżowski i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Gmina Strzyżów i Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i trasy Biegu dostępne są na stronie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie pod adresem: https://cstr.pl/bieg-konstytucji-3-maja-o-puchar-starosty-strzyzowskiego-i-burmistrza-strzyzowa/.

Zapraszamy!

[Inf. i grafika PCKiT w Wiśniowej, oprac. A. Zielińska]