Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Podziękowanie dla Bogdana Florka

wydrukuj
Podziękowanie dla Bogdana Florka

W czasie sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego w dniu 29 czerwca 2022 r. radni i członkowie Zarządu Powiatu złożyli podziękowanie Bogdanowi Florkowi za aktywną i ofiarną postawę oraz osobiste zaangażowanie w akcję ratunkową.

Rano w sobotę 25 czerwca br. w Wiśniowej na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty, który wpadł wraz motocyklem do koryta rzeki. W kilka minut po wypadu na miejscu zatrzymał się jadący samochodem pan Bogdan Florek, na co dzień dyrektor Domu Dziecka w Strzyżowie. Wraz z innym kierowcą ruszyli na pomoc przygniecionemu przez płonący motocykl motocykliście. Po wydostaniu młodego mężczyzny udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej ratując mu w ten sposób życie.

W dniu 29 czerwca 2022 r. na sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego radni i członkowie Zarządu Powiatu złożyli Bogdanowi Florkowi podziękowanie za aktywną i ofiarną postawę oraz osobiste zaangażowanie w akcję ratunkową. Pan Bogdan Florek dziękując za uznanie powiedział m.in. „Byłem pierwszą osobą, która się zatrzymała (na miejscu wypadku). Prawie trzy czy cztery samochody pojechały dalej. Pewnie można było zadzwonić na 112, to jednak każde pół minuty było ważne, aby wyciągnąć (spod motocykla) tego chłopaka. Chciałem dodać, że sam bym tego nie zrobił. Był też jeden pan, który odważył się wskoczyć do tej rzeki, motocykl podnieść i można było tę osobę wyciągnąć. Ten pan nie był stąd i spieszył się bardzo ale należą mu się wyrazy uznania i podziękowanie.”

Na zdjęciu przewodnicząca Małgorzata Skalska-Nieroda i starosta Bogdan Żybura wręczają panu Bogdanowi Florkowi (w środku) podziękowanie.

[opr. W. Plezia, fot. G. Tomaszewski]