Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Nowe radiowozy dla strzyżowskiej Policji

wydrukuj
Nowe radiowozy dla strzyżowskiej Policji
27.12.2017 r. przekazano 45 nowych pojazdów o wartości ponad 3,2 mln złotych do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu. To efekt współdziałania władz państwowych i samorządowych. Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie trafiły trzy oznakowane ople astra, które zostały zakupione dzięki wsparciu samorządów z powiatu strzyżowskiego oraz volkswagen T6 sfinansowany z budżetu Policji.

Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się na placu przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Gości przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa. Podkreślił, że: „Policja musi wzmacniać się technicznie. To zapewnia skuteczną służbę, ale też - co ważne - to szansa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy. Na co dzień policjanci na Podkarpaciu podejmują setki interwencji. Często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. To oczywiste, że ich powodzenie zależy od tego, jakim sprzętem dysponują. Ważne, aby był niezawodny".


Wśród zaproszonych gości byli Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Piotr Pilch - Wicewojewoda Podkarpacki, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie oraz przedstawiciele samorządów, a także komendanci miejscy i powiatowi, do których jednostek trafiły nowe pojazdy. W uroczystości przekazania pojazdów wzięli także udział m.in. wicestarosta strzyżowski Jan Stodolak oraz I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie mł. insp. Witold Urban.

Samochody, które trafiły do jednostek Policji, sfinansowane zostały z dwóch źródeł. 15 z budżetu Policji. To autobus, 7 furgonów renault traffic i volkswagen T6, a także 5 oznakowanych radiowozów kia cee'd, mitsubishi pajero i citroen C4. Natomiast zakup pozostałych 30 radiowozów był możliwy, dzięki wsparciu jednostek samorządowych województwa podkarpackiego. Samochody trafią do komend miejskich i powiatowych, z których samorządy zdecydowały się na przekazanie na ten cel 50 wartości pojazdów. To komendy miejskie w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu, oraz komendy powiatowe w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Mielcu, Sanoku, Strzyżowie i Stalowej Woli.

Niemal wszystkie pojazdy to oznakowane radiowozy, przeznaczone dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. Na podkarpackie drogi wyjedzie 25 opli astra 1,6 kombi o mocy silnika 200 KM i maksymalnej prędkości 235 km/h, 3 ople mokka 1,4 Turbo o mocy 140 KM, suzuki SX4 Cross oraz kia cee'd 1,6 GDI. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie otrzymali trzy ople astra 1,6 kombi o mocy silnika 200 KM i maksymalnej prędkości 235 km/h. które zostały zakupione, dzięki wsparciu samorządów z powiatu strzyżowskiego oraz volkswagena T6 sfinansowanego z budżetu Policji.

Program Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 przewiduje, że w ciągu czterech lat blisko 6 miliardów złotych zostanie przeznaczonych dla Policji. Środki te przeznaczane będą w dużej mierze na inwestycje. W województwie podkarpackim na budowę nowych komend i komisariatów, oraz remonty i termomodernizację policyjnych obiektów wydanych zostanie blisko 74 mln złotych. Ze środków Programu kupowane będą też nowe pojazdy, uzbrojenie, wyposażenie specjalistyczne funkcjonariuszy oraz sprzęt informatyczny i łącznościowy. Program przewiduje również wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników.

[inf. KPP w Strzyżowie, www.podkarpacka.policja.gov.pl, opr. W. Plezia]