Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Nowe boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie

wydrukuj
Nowe boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie

Trzy boiska do uprawiania sportów zespołowych, dwa obiekty lekkoatletyczne, kort tenisowy, krzesełka dla widowni - taki kompleks sportowy mają teraz do dyspozycji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Prace budowlane trwały od 12 października 2017 r. do 4 lipca 2018 r., a prowadziła je warszawska firma Gardenia Sport Sp. z o.o. Koszt modernizacji obiektów sportowych wyniósł 1 221 343,53 zł.

To wszystko z myślą o wszechstronnym rozwoju młodzieży. Drodzy młodzi przyjaciele zapraszamy na start w biegu po sukces - mówi Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie powstały: boisko do piłki ręcznej, 2 boiska do piłki siatkowej, bieżnia lekkoatletyczna 4- torowa, prosta o długości 100 m oraz skocznia z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku, przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie zaś nowoczesny kort tenisowy, przy którym zamontowano 40 krzesełek dla widowni. Wszystkie obiekty pokryte zostały nawierzchnią sztuczną - poliuretanową, co pozwoli dostosować je do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Na terenie kompleksu sportowego zainstalowano także 8 masztów oświetlenia boisk oraz kamery monitorujące. Nowe obiekty sportowe, wykorzystywane na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, będą służyły również do przeprowadzenia rozgrywek i zawodów o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim.

3 sierpnia 2018 r. odbył się odbiór prac budowlanych związanych z przebudową boisk sportowych przy szkołach średnich w Strzyżowie. W odbiorze prac udział wzięli: Wicestarosta Strzyżowski Pan Jan Stodolak, Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego Pan Jacek Boho, Zofia Zając Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Agnieszka Król Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, Wojciech Gątarski inspektor ds. zamówień publicznych i Jerzy Armata Kierownik Wydziału Inwestycji i Programów Pomocowych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie oraz przedstawiciele Wykonawcy - firmy Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

Wartość robót zamknęła się w kwocie 1 221 343,53 zł, w tym 488 600 zł stanowiło dofinasowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Pozostała kwota pokryta została zaś z budżetu powiatu strzyżowskiego.

[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]