Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

13 laptopów od Asseco Poland dla dzieci i młodzieży z Powiatu Strzyżowskiego

wydrukuj
13 laptopów od Asseco Poland dla dzieci i młodzieży z Powiatu Strzyżowskiego

W ramach podsumowania akcji charytatywnej #AssecoDzieciom, której celem było wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy 13 stycznia 2022 r. w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie wręczono 13 laptopów dla dzieci i młodzieży z Powiatu Strzyżowskiego. Spotkanie zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Strzyżowie.

Edukacja zdalna to jedno z wyzwań pandemii a dla wielu uczniów oznacza to wykluczenie z dostępu do wiedzy. Ogrom tego problemu ujawnił się także w nadesłanych w ramach akcji #AssecoDzieciom zgłoszeniach. Komisja konkursowa przeanalizowała ponad 1300 zgłoszeń, z których wybrała 300 uczniów, którzy otrzymają nowe laptopy od Asseco. W powiecie strzyżowskim laptopy otrzymało 13 uczniów. Fundatorem komputerów jest firma Asseco Poland S.A. z Rzeszowa obchodząca 30-lecie swojej działalności. Internet zapewnia operator sieci komórkowej Plus. Sprzęt jest przekazywany na rzecz dzieci i młodzieży poprzez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK i współpracujące z nim oddziały lokalne. Swojego partnerstwa akcji #AssecoDzieciom udzielili Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W strzyżowskim spotkaniu w Domu Kultury „Sokół” 13 stycznia wzięli udział obdarowani laptopami od Asseco uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z rodzicami, opiekunami i dyrektorami szkół z powiatu strzyżowskiego. Krótką uroczystość poprowadziła Magdalena Strzępek z Oddziału Rejonowego PCK w Strzyżowie a wręczenia laptopów dokonali starosta strzyżowski Bogdan Żybura, burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra oraz prezes Zarządu Rejonowego Oddziału PCK w Strzyżowie Andrzej Szczygieł. Po wręczeniu głos w swoim i burmistrza Strzyżowa imieniu zabrał starosta Bogdan Żybura, który powiedział m.in.: „Spieszę z podziękowaniem dla firmy Asseco, która w pięknej akcji na swoje 30-lecie działalności wspiera dzieci i młodzież Podkarpacia. Ta piękna inicjatywa wspierana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Rzeszowa i rzeszowskiego PCK pozwoli uczniom szkół z terenu powiatu strzyżowskiego na lepszy dostęp do internetu i wielkie wsparcie w zdalnym nauczaniu w tak trudnym czasie pandemii. Bardzo dziękuję Asseco Poland, a także strzyżowskiemu Zarządowi Rejonowego Oddziału PCK, który aktywnie włączył się w akcję materialnego wsparcia uzdolnionych dzieci i młodzieży.”

Warto tu przytoczyć słowa Adama Górala prezesa Asseco Poland: „Asseco powstało 30 lat temu z pasji do tworzenia czegoś nowego i potrzeby realizacji marzeń. I ta chęć odkrywania świata została z nami do dziś. W dzisiejszym świecie edukacja, rozwój i realizowanie pasji, które są mi tak bliskie bez dostępu do komputera czy internetu, w zasadzie są niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z Rzeszowa oraz całego Podkarpacia i przekazać sprzęt, który da im możliwość uczenia się, rozwijania zainteresowań i będzie szansą na lepszą przyszłość. Cieszę się bardzo ze wsparcia naszej inicjatywy ze strony lokalnych władz p. Marszałka Województwa Podkarpackiego i p. Prezydenta Miasta Rzeszowa, a także rzeszowskiego PCK. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców naszego miasta i regionu.”

[inf. i fot. W. Plezia]