Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Dotacja celowa na 2022 rok w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019–2023

wydrukuj

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019–2023

REMONT KUCHNI W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W STRZYŻOWIE

DOFINANSOWANIE

80 000 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ

140 814,24 zł

 

W 2022 roku Powiat Strzyżowski otrzymał wsparcie z programu „Posiłek w szkole i w domu”, w ramach którego Szkoła Podstawowa Nr 3 Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzyżowie otrzymała 80 000,00 zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (własnej kuchni i jadalni).

 

Celem projektu jest przeprowadzenie kapitalnego remontu kuchni co pozwoli zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przebywającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Strzyżowie.

 

W szkole funkcjonuje stołówka, która posiada własną kuchnię i jadalnię. Przyznane wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na usługi remontowo - instalacyjne i zakup potrzebnego sprzętu. W ramach usług remontowych planowana jest rozbiórka ścian nieużywanego pomieszczenia przyległego do kuchni, dzięki czemu uzyskany zostanie większy metraż kuchni i dodatkowe wyjście umożliwiające wynoszenie odpadów oraz stworzenie ciągu komunikacyjnego szkoły z pomieszczeniami kuchennymi. Zamontowana zostanie szafa przelotowa. W ramach usług instalacyjnych planowana jest wymiana instalacji elektrycznej, modernizacja oświetlenia sufitowego i zakup nowych lamp. W ramach instalacji wod. - kan. planowane jest zamontowanie dodatkowo: podwójnego zlewu, jednego dużego basenu, umywalki do rąk, baterii, a także zrobienie odpływów. Zainstalowany zostanie nowy okap z oświetleniem i wentylatorem kominowym nad taboretami gazowymi i patelnią elektryczną. Wszystkie te prace wymagają skucia starych płytek położonych na ścianach i podłodze oraz szpachlowaniu sufitu i ścian. Na ścianach i podłodze zostaną położone nowe płytki. Ponadto planowany jest zakup: mięsarki planetarnej (robot kuchenny), stołu z szafą nierdzewną oraz 2 zestawów obiadowych talerzy.