Festiwal Scholi Dziecięcych Diecezji Rzeszowskiej w Strzyżowie
20 czerwca 2026 roku w kościele parafialnym pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie odbył się Festiwal Scholi Dziecięcych Diecezji Rzeszowskiej. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Strzyżowski Robert Godek oraz Burmistrz Strzyżowa Agata Gadziała.
Festiwal był okazją do zaprezentowania talentów muzycznych dzieci i młodzieży oraz wspólnego przeżywania radosnego spotkania o charakterze religijnym, artystycznym i integracyjnym. Występy scholi spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem uczestników wydarzenia, tworząc wyjątkową atmosferę pełną muzyki, radości i wspólnoty.
Po zakończeniu części artystycznej odbył się rodzinny piknik, podczas którego przygotowano liczne atrakcje dla dzieci i rodzin. Uczestnicy mogli skorzystać m.in. z animacji i zabaw, dmuchańców, strefy gastronomicznej oraz loterii fantowej.
W organizację wydarzenia aktywnie zaangażowała się również Jednostka Strzelecka ze Strzyżowa, wspierając przebieg pikniku i współtworząc jego lokalny, społeczny charakter.
Festiwal Scholi Dziecięcych Diecezji Rzeszowskiej w Strzyżowie był wydarzeniem łączącym muzykę, wiarę, rodzinę i lokalną społeczność. Stanowił również piękny przykład aktywności dzieci i młodzieży oraz współpracy osób i instytucji zaangażowanych w życie społeczne powiatu strzyżowskiego.
[inf. T. Nowakowski, fot. N. Włodyka, K. Duda]

